telegram

جهت اتصال به کانال تلگرام مرکز کاریابی سازندگی استان قم و اطلاع لحظه ای از منتخب فرصت های شغلی روی آرم کاریابی(آرم فوق) کلیک نمایید.

جستجو در سایت


مشترک شوید

feed-image RSS
دانلود کتاب مدیریت استراتژیک

مدیر در لغت به معنای کارگردان میباشد و مدیریت به معنای کارگردانی. در این صورت مدیریت شامل هر نوع کارگردانی در هر سطحی میشود و مفاهیم دیگری مانند رهبری و هدایت را نیز در بر میگیرد. از مدیریت تعاریف متعددی ارائه شده است و عمدتا آن را شامل برنامه ریزی، سازماندهی، کارگزینی، هدایت و رهبری، کنترل و نظارت میدانند، اما با توجه به تحولات اخیر و نظر به اینکه توجه به اخلاقیات و منابع انسانی در مدیریت امروز جایگاه خاصی پیدا کرده است...

دانلود کتاب

 
پیروزی در جنگ استعدادها
پیچیده شدن روزافزون مشاغل و تشدید رقابت جهانی بر سر منابع و بازارها، نیاز سازمان ها به کارکنان و مدیران مستعد و شایسته را دوچندان کرده است.
درست همان‌گونه که تیم‌های ورزشی سطح اول دنیا فعالانه به جستجوی بازیکنان و مربیان حرفه‌ای و تراز اول می‌پردازند و در این راه با تیم‌های دیگر رقابت می‌کنند، سازمان‌های پیشرو نیز بر سر جذب استعدادها به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و این روند در آینده شدیدتر نیز خواهد شد. این رقابت تا حدی سنگین و خشن شده است که برخی صاحب‌نظران از آن به‌عنوان «جنگ استعدادها» یاد می‌کنند. گویی سازمان‌ها وارد جنگی بزرگ  و دائمی شده‌اند که ثمره پیروزی در آن به دست آوردن استعدادها و نیروهای خبره است.
نیروهای مستعد مانند هر منبع ارزشمند دیگری کمیاب هستند و به دست آوردن و حفظ آن‌ها چالش اصلی سازمان‌های آینده است. جذب، نگهداری و انگیزش این نیروها با سیستم‌ها و روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست، زیرا این نیروها سنتی نمی‌اندیشند و انگیزه‌ها و دغدغه‌های متفاوتی دارند. مطالعاتی که بر روی کارکنان مستعد و سازمان‌های موفق در این زمینه انجام شد نشان می‌دهد که برای پیروزی در جنگ استعدادها باید سیستم مدیریت عملکرد را مورد بازبینی قرار داد زیرا برای این نیروها نحوه دیده شدن و جبران عملکرد از اهمیت بالایی برخوردار است. بر این اساس در سیستم جدید باید موارد زیر را در نظر گرفت:
استفاده از مدیریت عملکرد برای ایجاد و حفظ طرح توسعه فردی:
طرح توسعه فردی، یک طرح مبتنی بر توافق طرفین و متناسب با هر فرد است که مجموعه‌ای از اقداماتی را شامل می‌شود که بایستی با هدف بهبود عملکرد، فراهم کردن فرصت‌های پیشرفت، و غنی‌سازی تجربه‌های کاری فرد،توسط مدیر و کارمند صورت گیرد.
استفاده از مدیریت عملکرد برای اطمینان حاصل کردن از چالشی بودن، جالب بودن و بامفهوم بودن کار:
اطمینان حاصل کنیم که کار افراد با استعداد، چالشی(مثلاً شامل دانش و مهارت‌های حرفه‌ای باشد)، جالب ( مثلاً تازه و تفریحی باشد) و با مفهوم (یعنی سبب ایجاد تغییر شود) باشد.
استفاده از مدیریت عملکرد برای ارائه فرصت‌های پیشرفت شفاف به کارکنان:
یکی از دلایلی است که معمولاً افراد بااستعداد، برای ماندنشان در یک سازمان ذکر می‌کنند، وجود فرصت‌های پیشرفت در آن سازمان است.

اجرای سیستم مدیریت عملکرد که شامل سیستم پاداش مشروط است:
افراد بااستعداد، نسبت به کافی بودن دریافت‌های خود، بسیار حساس هستند و معمولاً احساس می‌کنند که انتظاراتشان کاملاً برحق و منصفانه است، ازجمله انتظارات مبتنی بر افزایش حقوقشان. آن‌ها انتظار دارند پاداش وابسته به عملکرد باشد و هر کس به میزان ارزش آفرینی برای سازمان پاداش دریافت کند.
 
مدیریت استراتژیک ، افق طلایی سازمان ( پایانی)

مدیریت استراتژیک ، افق طلایی سازمان (پایانی)

برنامه‌ريزي استراتژيك (Strategic Planning)

«برنامه‌ريزي استراتژيك فرآيندي است در جهت تجهيز منابع سازمان و وحدت بخشيدن به تلاش‌هاي آن براي نيل به اهداف بلند مدت، با توجه به امكانات و محدوديت‌هاي دروني و بيروني».
ادامه مطلب...
 
مدیریت استرتژیک افق طلایی سازمان(3)

مدیریت استرتژیک افق طلایی سازمان(3)

تعيين و تدوين استراتژي‌ها
پس از تجزيه و تحليل محيطي و مشخص نمودن جهت‌گيري سازماني، گام بعدي تعيين استراتژي‌هاي سازمان مي‌باشد. تعيين استراتژي‌ عبارت است از فرآيند تعيين زمينه‌هاي عملكرد مناسب جهت دستيابي به اهداف سازماني در راستاي مأموريت مؤسسه.
ادامه مطلب...
 
مديريت استراتژيك، افق طلايي سازمان(2)

مديريت استراتژيك، افق طلايي سازمان(2)

فرآيند مديريت استراتژيك
فرآيند مديريت استراتژيك يك فرآيندي مستمر چرخه‌اي و پوياست. شالوده اين فرآيند را مي‌توان تدوين، اجرا و كنترل استراتژي عنوان نمود. هدف از مطرح نمودن وظايف مديريت استراتژيك تحت عنوان يك فرآيند،‌ فرموله كردن اين فرآيند و ارائه طريق به مديران سازمان‌ها براي كامل كردن چرخه مديريت استراتژيك است.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
sabtenam-motakhasesin

sabtenam-karjoo

منوی اصلی

 

 

 

 

 

نشانی : قم/تقاطع عمار یاسر و آذر به سمت بازار جنب بانک تجارت مرکز/ ساختمان کاریابی سازندگی
تلفن : 37724222-025
Email : info@karyabisazandegi.ir
کليه حقوق اين پايگاه متعلق به karyabisazandegi.ir مي باشد.