telegram

جهت اتصال به کانال تلگرام مرکز کاریابی سازندگی استان قم و اطلاع لحظه ای از منتخب فرصت های شغلی روی آرم کاریابی(آرم فوق) کلیک نمایید.

جستجو در سایت


مشترک شوید

feed-image RSS
۱۰ گام تا داشتن کارکنانی شاداب!

اصولا در این‌جا بیش‌تر نوشته‌ها از زاویه‌ی دید فردی به ماجرای زندگی شغلی نگاه می‌شود:

این‌که چطور به‌تر کار کنیم. اما تمام ماجرا این نیست. من تخصصم منابع انسانی و رهبری نیست؛ هر چند به این حوزه‌ها بسیار علاقه‌مندم و در این زمینه‌ها مطالعه می‌کنم. بنابراین به‌نظرم می‌رسد بد نیست که هر از گاهی از  دید سازمانی هم به داستان زندگی آدم‌ها در سازمان نگاه کنیم. شاید در میان خوانندگان گزاره‌ها مدیر یا رئیسی هم باشد که دوست داشته باشد سازمان‌ش جای به‌تری برای کارکنان‌ش باشد

البته از زاویه‌ی دید خود ما کارکنان هم پرداختن به این موضوعات خوب است؛ چرا که می‌توانیم این‌طوری بهتر درباره‌ی کیفیت زندگی کاری‌مان قضاوت کنیم: آیا سازمان ما کارهایی که باید را برای ما انجام می‌دهد؟

 

بر این اساس بیایید نگاهی بیاندازیم به ۱۰ گام برای داشتن کارکنانی شاداب و خوش‌حال:

۱- بگذارید زیردستانتان حرف بزنند. به حرف‌های‌شان گوش دهید.

۲- حقوق و مزایای عادلانه‌ای به آن‌ها پرداخت کنید.

۳- آن‌ها را بشناسید، برای آن‌ها ارزش قائل باشید و به عملکرد خوبشان پاداش مناسب بدهید.

۴- راه پیش‌رفت و فرصت‌های لازم برای پیش‌رفت را هر چه بیش‌تر در اختیار آن‌ها قرار دهید.

۵- حواستان به عناوین بی‌معنی و تفننی (مثلا: مدیر تأثیرات اولیه به‌جای پذیر‌ش‌گر!) باشد. آن‌ها تنها باعث جدایی آدم‌ها و ایجاد رقابت مضر در سازمان می‌شود.

۶- محیط کار را دل‌پذیر کنید: دکوراسیون را عوض کنید، قاب عکس در اتاق‌ها بگذارید، جشن‌ برگزار کنید و خانواده‌ی کارکنان را هم دعوت کنید و …

۷- از پشت میزتان بلند شوید و به میان زیردستان‌تان بروید!

۸- برای‌شان دست‌خط بنویسید: ای‌میل و توئیتر و فیس‌بوک خوب‌اند؛ اما هیچ چیزی تأثیر نوشته‌ی روی کاغذ را ندارد!

۹- سنت ایجاد کنید: یک بار مهمان کردن افرادتان به قهوه فایده‌ای ندارد. این را تبدیل به یک سنت سازمانی کنید!

۱۰- دریچه‌ی قلب‌تان را بگشایید: بگذارید همه بدانند که مسافر یک کشتی‌اند. صادقانه رفتار کنید. موفقیت‌ها و شکست‌ها را با همه در میان بگذارید.

 
آشنایی با شیوه‌های مدیریت بحران و استرس در کسب و کار

آشنایی با شیوه‌های مدیریت بحران و استرس در کسب و کار

تا چه اندازه ای در کار و فعالیت خود موفق هستید و چه برنامه ای را برای آینده شغلی و تحصیلی خود در نظر گرفته‌اید؟ مهم‌ترین مشوقان شما در کار و تحصیل چه کسانی هستند و چه راهبردی برای مواجهه با مشکلات دارید؟ استرس چه نقش و جایگاهی در روند برنامه کاری و تحصیلی شما دارد و از چه راهکارها، ترفندها و الگوهایی برای برطرف کردن و غلبه بر آن استفاده می‌کنید؟
ادامه مطلب...
 
ثابت كنيد آمادگي مديريت و رهبري را داريد

ثابت كنيد آمادگي مديريت و رهبري را داريد

مدت زماني است در حرفه‌اي مشغول به كار هستيد و تمامي مسووليت‌ها و دين خود را نسبت به آن به خوبي ادا كرده‌ايد، اينك نوبت آن رسيده كه عهده‌دار مسووليت‌ها و پست‌هاي بالاتر و مهم‌تري شويد. اما موضوع اينجاست كه از آخرين باري كه كاپيتاني تيم واليبال دبيرستان خود را بر عهده داشته‌ايد ديگر هيچ «وظيفه رهبري و مديريتي» رسمي به شما وگذار نشده است. اكنون كه خواستار وظايف و پست‌هاي بالاتر و مهم‌تري هستند چگونه مي‌خواهيد بدون داشتن تجربه مديريتي آمادگي و توانايي خود براي به دست گرفتن زمام امور را به اثبات برسانيد؟
ادامه مطلب...
 
11 قانون اصلي براي ارتباطات انساني

دانستن چگونگي رفتار با مردم به اندازه شايستگي هاي فـنـي و مـديريتي اهميت دارد. به بدترين كارفرمايي كه تـا حـال داشـتـه ايـد فـكر كـنـيد. بـيـاد آوريـد كـه چطـور فقدان مهارتهاي رفتار با ديگران در او باعث دلسردي و عدم بهره وري ديگران و خروج شما با نا اميدي گرديد.

يك انسان موفق نيمي كارمند است، نيمي سياستمدار.

ادامه مطلب...
 
بهداشت رواني محيط كار

بهداشت رواني محيط كار

دنياي امروز استرس هاي مختلفي دارد كه بعضي از اين استرس ها مختص محيط كار است. نزاع با يك همكار، محروم شدن از پاداش، دير رسيدن به سر كار و فشار هيأت مديره يا رؤساي سازمان به مدير را مي توان نمونه هايي از استرس هاي محيط كار ناميد .

ادامه مطلب...
 
پيشنهادات، نتيجه علاقه‌ افراد به محيط كار

پيشنهادات، نتيجه علاقه‌ افراد به محيط كار

هر چقدر ميزان پيشنهادات در سازمان بيشتر باشد رشد و پويايي آن سازمان در ميان سازمان‌هاي هم رديف و داراي مأموريت‌هاي مشابه و مشترك زيادتر است، به طور قطعي بعضي از ايده‌ها و نظرات پيشنهادي ارائه شده راهگشا و مؤثر است. نظام ارائه پيشنهادات و دريافت آن، در واقع استفاده از ايده‌ها و تجربيات كاركنان است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
sabtenam-motakhasesin

sabtenam-karjoo

منوی اصلی

 

 

 

 

 

نشانی : قم/تقاطع عمار یاسر و آذر به سمت بازار جنب بانک تجارت مرکز/ ساختمان کاریابی سازندگی
تلفن : 37724222-025
Email : info@karyabisazandegi.ir
کليه حقوق اين پايگاه متعلق به karyabisazandegi.ir مي باشد.