telegram

جهت اتصال به کانال تلگرام مرکز کاریابی سازندگی استان قم و اطلاع لحظه ای از منتخب فرصت های شغلی روی آرم کاریابی(آرم فوق) کلیک نمایید.

جستجو در سایت


مشترک شوید

feed-image RSS
آداب مصاحبه شغلی
پرسش‌هایی که هرگز نباید در مصاحبه شغلی پرسید
احتمال دارد در پایان یک مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده از کارجو بپرسد چه پرسشی دارید!
در این جا استخدام کننده در جستجوی دو موضوع است: اول آنکه؛ مصاحبه کننده می‌خواهد به کارجو کمک کند تا از شغل و شرکت درک بهتری بیابید، و به آنچه در ذهن دارید و کمتر آشکار است پاسخ دهد، همچنین با انواع پرسش‌هایی که مطرح می‌کند می‌خواهد دید بیشتری به وی بدهد.

پرسش‌های اشتباه می‌تواند تأثیر خوب اولیه را در مصاحبه‌کننده از بین ببرد. از این رو مهم است پرسش‌های سنجیده ای در مورد شغل و سازمان مطرح شود.

در این جا به 10 پرسش اشاره می‌شود که بایستی از طرح آن‌ها پرهیز شود:

1- شرکت شما چه کاری انجام می‌دهد؟

کارجو می‌تواند با کمی تحقیق به پاسخ این پرسش پی ببرد. در حالی که با طرح آن، این طور تلقی می‌شود که فردی ناپخته، بی‌انگیزه و تنبل است.

2-شرکت چه مزایایی ارائه می‌کند؟

در این مرحله نباید در این مورد پرسش شود و قطعاً نباید در مورد جزئیات مزایا از جمله کمک‌های پزشکی، پوشش درمانی برای دندانپزشکی، روزهای مرخصی و غیره سؤال شود. زمان این گونه پرسش‌ها هنگامی است که درباره جزئیات شغلی مذاکره می‌شود. در این مرحله پرسش‌ها بایستی پیرامون خود شغل و سازمان متمرکز باشد.

3-آیا می‌توانم ساعت 3 بعدازظهر پنجشنبه‌ها بروم؟

کارجو با شروع این گونه پرسش‌ها و طرح درخواست رفتارهای ویژه، پیش از آنکه حتی شغلی به دست آورد، به کارفرما این گونه القاء خواهد نمود که می‌خواهد مرتباً استثنائاتی برای خود قائل شود و یا اینکه درخواست کار در ساعات متفاوت و یا روزهای خاص و غیره برای خود دارد. اکنون وقت طرح چنین درخواست‌هایی نیست. وقتی به شما پیشنهاد کاری شد، آن گاه می‌توانید برای آنچه می‌خواهید مذاکره کنید.

4- آیا تست مواد مخدر می‌گیرید؟

با طرح این پرسش کارجو، درباره خود ابهاماتی را در ذهن کارفرما مطرح خواهد کرد.

5-می‌توانم نقشی در کار و... ایفا کنم؟ (کاری که به درخواست شغلی ارتباطی ندارد)

این سؤال مناسب نیست، زیرا ممکن است درباره فعالیت‌های اجتماعی رسانه‌ای آن شرکت،‌ هیجان زده باشید،‌ و یا از رویداد بزرگی که شرکت هر سال برگزار می‌کند، به هیجان بیاید، اما با توجه به اینکه این موضوعات به درخواست شغلی شما ارتباطی ندارد این گونه وانمود می‌شود که این رویدادها برای کارفرما نسبت به کاری که در واقع در حال انجام مصاحبه برای آن است،هیجان‌انگیزتر است.

6- آیا کارکنان از تخفیف در محصول شرکت برخوردار می‌شوند؟

این مرحله از گفتگو فقط در این خصوص است که آیا کارفرما برای کار در شرکت مناسب است یا نه. از این رو پاسخ به پرسش فوق‌الذکر بعید است تأثیری داشته باشد.

7-آیا در مورد من از معرف‌هایی که ذکر شده‌اند تحقیق می‌کنید ؟

اغلب کارفرمایان از معرف‌ها تحقیق می‌کنند. از این رو طرح این سؤال این‌گونه تلقی می‌شود که کارفرما چیزی برای پنهان کردن دارد.

8-چه مدت برای غذا وقت داده می‌شود؟

اگر تلقی شود که برای کارجو دور شدن از کار اهمیت بیشتری دارد تا خود شغل، تأثیر بدی از شما به جای می‌گذارد.

9-چرا باید در این شغل کار کنم؟

اگر کارجو خود نفهمیده است چرا برای مصاحبه حضور یافته است، مصاحبه‌کننده بعید است که بتواند چنین درکی به او بدهد.

10-مصاحبه مرا چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پاسخ این پرسش برای مصاحبه کننده روشن است، زیرا مصاحبه کننده خوب، برای بررسی گفتگوهای انجام شده،‌ وقت می‌گذارد، و کارجو را با سایر متقاضیان مقایسه می‌کند. بنابراین، مصاحبه شغلی را نباید با یک اظهار نابه‌جا به پایان رساند.
 
رایجترین سوالاتی که در یک مصاحبه شغلی پرسیده می‏شوند

رایج ترین سوالاتی که در یک مصاحبه شغلی پرسیده می‏شوند

بي‌شك يكي از سخت‌ترين مراحل يافتن شغل،  مصاحبه استخدامي است. بسياري از جويندگان كار از توانايي‌هاي بالايي براي كار كردن برخوردارند اما وقتي از آنها براي مصاحبه استخدامي دعوت مي‌شود، دچار دستپاچگي شده و  نمي‌توانند به خوبي به سوالاتي كه در اين مصاحبه مطرح مي‌شود پاسخ دهند. در ذيل شما را با رایج‌ترین سوالاتی که در یک مصاحبه شغلی پرسیده می‏شود، آشنا مي‌كنيم:

ادامه مطلب...
 
مروري بر مصاحبه شغلي

مروري بر مصاحبه شغلي

مصاحبه هاي استخدامي، متداولترين روش مورد استفاده در فرآيند گزينش هستند. بسياري از سازمانها و كارفرمايان، مصاحبه هاي استخدامي را معتبرترين روش جمع آوري اطلاعات مي دانند. بررسي مدارك و شواهد نشان مي دهد كه براي قضاوت در مورد هوش داوطلب، توان تحليل، انگيزش، توانش هاي شناختي، گستره تفكر، مهارت ارتباط با ديگران، ثبات هيجاني و ...، مصاحبه مي تواند مفيد واقع شود. اين جزوه سعي دارد كه به مصاحبه ، چهارچوب آن ، شرايط و بايدها و نبايدهاي آن ، بپردازد.

ادامه مطلب...
 
اشتباهات متداول در مصاحبه شغلي

اشتباهات متداول در مصاحبه شغلي

هنگامي كه از يك مورد با عنوان «معمول و متداول» ياد مي‌شود، منظورمان اين است كه تمام افراد بايد آن را دانسته و از آن آگاهي داشته باشند. اگرچه معمولاً ممكن است چيزي براي يك عده معمول و متداول به نظر ‌رسد و براي عده ديگري اينطور نباشد.براي كارشناسان منابع انساني كه دائماً در حال بررسي و مصاحبه با داوطلبان مي‌باشند ممكن است موارد بسيار معمولي و لازم‌الاجرا بنظر ‌آيد كه اين موارد ممكن است به ذهن يك جوينده كار نيز خطور نكند.
ادامه مطلب...
 
چگونه خود را براي مصاحبه آماده كنيم؟

چگونه خود را براي مصاحبه آماده كنيم؟

ابتدا، بايد در مورد شركتي كه از شما مصاحبه مي‌كند تحقيق كنيد. روش تحقيق اين گونه است:

* به كتابخانه برويد و اطلاعات شركت را استخراج كنيد؛...
ادامه مطلب...
 
انواع مصاحبه استخدامی و گزینش نیروی انسانی

انواع مصاحبه استخدامی و گزینش نیروی انسانی

اشاره:
اغلب مدیران با گزینش افراد نامناسب برای تصدی  موقعیتهای شغلی، روبرو بوده‌اند. این انتخاب نادرست  باعث می‌گردد تا اولاً زمان و انرژی سازمان در طول  فرآیند استخدام و آموزش هدر رود، ثانیاً  سرمایه‌گذاری‌های مستقیم و غیر مستقیم بعدی بر روی  مستخدم جدید همگی بر باد داده شوند. بهترین راه برای  پرهیز از این اشتباه انتخاب افراد مناسب و بالطبع  انجام یك مصاحبه هدف‌دار و از قبل طراحی شده است.  جهت دستیابی به این منظور، باید فهرستی از نیازهای  شغلی و ویژگی‌های جایگاه سازمانی را به ترتیب اولویت  طبقه‌بندی كرد و با در نظر داشتن روشهای مصاحبه،  افراد مناسبی را انتخاب كرد.

ادامه مطلب...
 
13 اشتباه رايج در مصاحبه

13 اشتباه رايج در مصاحبه

در جست و جوي شغلي هستيد؟ مدت زمان درازي است كه با مراحل نسبتاً دشوار جست و جوي كار درگيريد. نمي‌دانيد كجا، چه وقت، چگونه و چه شغلي به شما پيشنهاد خواهد شد؟ اين آغاز يك راه است.
ادامه مطلب...
 
12 نكته براي جويندگان كار

12 نكته براي جويندگان كار

براي دعوت شدن به مصاحبه
•    با انگيزه باشيد
بسياري از افراد جوانب گوناگون يافتن شغل جديد را مانند يافتن سرچشمه آب تلقي مي‌كنند، به عبارتي تغيير شغل يك حقيقت زندگي است.

ادامه مطلب...
 
10 قاعده براي موفقيت در مصاحبه استخدامي

10 قاعده براي موفقيت در مصاحبه استخدامي

اين قواعد به جويندگان كار كمك خواهد كرد تا استعدادهاي پنهان خود را در فرصت‌هاي استخدامي نشان داده و احتمال موفقيت خود را به حداكثر برسانند.

 

ادامه مطلب...
 
آداب مصاحبه شغلي

آداب مصاحبه شغلي

بـعد از ارسال رزومه تان، براي مصاحبه دعوت شده ايد. اين اولـيــن قدم به سمت شغل مورد نظرتان است.

رزومه شما هـويتـــتان را اعـلام مي کند، اما رفتار هاي شما، چه خوب چه بد،ميتواند تاکيدي بر آنها باشد. حال نوبت آن است که مهارت هايتان را نشان دهيد

ادامه مطلب...
 
آمادگي در روز مصاحبه شغلي

آمادگي در روز مصاحبه شغلي

- خود را به سلاح موفقيت مجهز نماييد.

- مطمئن شويد كه داراي ظاهري تميز و آراسته و خوش‌ لباس هستيد.

- براي رسيدن سر وقت به محل مصاحبه براي خود زمان بيشتري در نظر بگيريد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
sabtenam-motakhasesin

sabtenam-karjoo

منوی اصلی

 

 

 

 

 

نشانی : قم/تقاطع عمار یاسر و آذر به سمت بازار جنب بانک تجارت مرکز/ ساختمان کاریابی سازندگی
تلفن : 37724222-025
Email : info@karyabisazandegi.ir
کليه حقوق اين پايگاه متعلق به karyabisazandegi.ir مي باشد.